نصب ترمووود

0 تا 100 مراحل نصب ترمووود کلیه شهرها + آموزش

در این مقاله سعی می‌شود درباره مراحل نصب ترمووود و نکاتی که باید در این باره رعایت شود توضیحاتی داده شود. همانطور که می دانیم برای انجام دادن یک پروژه باید مهارت و تخصص کافی را در آن زمینه کسب کنیم تا بتوانیم بهترین کار را ارائه دهیم. هنگامی که ما بخواهیم کاری مانند نصب ترمووود را انجام دهیم و قصد ما انجام یک پروژه قوی و با ماندگاری بالا و کیفیت عالی باشد باید مهارت و تجربه کافی داشته باشیم.

در انجام این  پروژه ها  نکاتی که باید رعایت شوند را مد نظر خود قرار داده و مراحلی را از قبل طراحی می کنیم و آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. نصب ترمووود ها در فضای داخلی و یا خارجی تاثیر بسزایی بر روی دکوراسیون خانه می گذارد از این رو دقت و تأمل در انجام این کار بسیار حائز اهمیت است. زیر سازی اولیه، توجه به جنس چوب‌، استفاده از ابزار های مخصوص و….  در مراحل نصب ترمووود باید مورد توجه باشند زیرا نکات مهمی را در بر دارند.

0 تا 100 مراحل نصب ترمووود کلیه شهرها + آموزش

0 تا 100 مراحل نصب ترمووود کلیه شهرها + آموزش

نکات اساسی قبل از نصب ترمووود

بعد از بارگیری در هنگام تحویل الوارها و حمل و تخلیه ها دقت کنید که به چوب‌ ترمووود آسیب وارد نشود زیرا تنها یک آسیب کوچک باعث می‌شود کار متوقف شود. وقتی که می‌خواهید در بخش‌های دیگر نما از سایر مصالح مانند سنگ، آجر و… استفاده کنید سعی کنید حتما از قبل نصب ترموود را تمام کرده باشید. برای انبار کردن الوارها تا موعد رسیدن زمان نصب ترمووود دقت کنید چوب‌ ها را در محلی بچینید که سطح زیر آنها صاف و تراز باشد. زیرا صاف و تراز نبودن سطح دپو، سبب ایجاد تاب در طول پروفیل‌ ها می‌شود.

چنانچه الوارها را بصورت بسته‌ بندی در پالت تحویل گرفتید؛ جهت قرار دادن هر پالت روی پالت بعد شش تا ده سانت فاصله در نظر بگیرید. پس از انجام صحیح انبار کردن، لازم است تا روی پروفیل‌ های ترمووود را با یک پوشش پلاستیکی مانند بپوشانید تا از ورود گرد، غبار و رطوبت به آنها محافظت کنید. در هنگام نصب نمای ساختمان نیز تمامی‌ موارد بالا را رعایت کنید زیرا بدون رعایت این نکات پروژه شما به صورت صحیح اجرا نمی‌شود.

نکات اساسی قبل از نصب ترمووود

نکات اساسی قبل از نصب ترمووود

زیر سازی چوب ترمووود

همانطور که می دانیم برای نصب ترمووود بر روی هر سطحی لازم است که از قبل زیرسازی انجام شود برای این کار باید از قبل با مهندسین و کارشناسان مشورت شود و از چند متریال مانند سیمان، قوطی های آهنی و الوارهای چوبی استفاده شود زیرا نصب ترموود ها کار های آسانی نیستند و نیاز به زیر سازی ماهرانه دارد.

مشاهده بیشتر . . .
متعلقات نصب چوب ترمو

سیمان کاری: اگر سطحی که قرار است روی آن ترموود نصب کنیم دار مصالح سفت کاری باشد مانند آجر، بلوک یا مصالحی شبیه به آن باید با استفاده از اندود و ملات ماسه و سیمان به ضخامت تقریبا پنج سانتی متر زیرسازی مناسبی برای ترموود است.

پروفیل کشی: از قوطی های فلزی سبک برای زیر سازی ترمو تا استفاده میشود این قوطی ها بسته به ضخامت خود استفاده می‌شوند و با توجه به طرح نما باید کمی جلوتر نصب شود البته مقداری نجلا سازی باید نسبت به چوب ترمو و چوب زیرسازی باید کم شود که در آخر تراز به دست آمده تنظیم باشد

نکاتی در نصب ترمووود

نکاتی در نصب ترمووود

نکاتی در نصب ترمووود

برای نصب ترمووود نکاتی هستند که باید آنها را رعایت کنیم

– قبل از شروع نصب ترمووود دراز بودن زیر سازی را حتماً چک کرده و آن را بررسی کنید

– اگر برای نماهای میخواهید از ترکیب ترمووود و چیز دیگری استفاده کنید حتماً قبل از آن با مهندسان ناظر مشورت کنید و در مورد همترازی زیرسازی  و نصب ترمووود های ترکیبی اطلاعاتی را کسب کنید

– توجه داشته باشید که هرگز نباید ترموود را بدون زیر ساز نصب کنید

– اگر میخواهید از سیمان برای زیرسازی استفاده کنید باید عطر آن بین چهار تا پنج سانتی‌متر  باشد

– از چوب های اشباع شده برای نصب ترمووود با زیر ساز قوطی آهنی استفاده کنید

– بخاطر اینکه خاصیت چوب به گونه‌ای است که در معرض تغییرات آب و هوایی، ابعاد آن تغییر می کند؛ امکان تغییر ابعاد عرضی الوارها را در نظر بگیرید. به این منظور هنگام نصب پروفیل‌های SHP در نما حدود 3 میل در عرض و یک سانتی‌متر از دو طرف طول پروفیل فاصله بگذارید. اما در پروفیل‌های UTS به دلیل طراحی خاص، مقطع آنها نیازی به فاصله نبوده و تنها وجود یک سانتی‌متر فضا در دو انتهای طولی پروفیل برای کنترل این تغییرات کافی است

– به جهت پیچ کردن الوارهای چوب نما می‌توان از پیچ خودکار استفاده کرد. اما دقت کنید که هرگز پیچ را مسقیم روی سطح الوار دریل نکنید

مشاهده بیشتر . . .
متعلقات نصب چوب ترمو

-ما توصیه می کنیم فقط از پیچ های فولادی ضد زنگ استفاده‌ کنید.

– قطر مته باید 1 میلی متر بزرگتر از قطر پیچ باشد.  سوراخ کردن چوب باعث می شود در هنگام وارد کردن پیچ، چوب شکافته نشود.  هنگام بستن تخته ها، مطمئن شوید که پیچ ها را خیلی عمیق به چوب نپیچانید زیرا باعث می شود کثیفی و زباله در قسمت فرورفته جمع شود.  از طرف دیگر، اگر سر پیچ ها بیرون مانده باشند، عرشه به درستی به زیرسازی ثابت نشده است و پیچ های بیرون زده ممکن است باعث آسیب شوند.

-فاصله پیچ‌های چوب زیرسازی ترمو از ابتدای الوار را بررسی کنید. این فاصله باید تا وسط اولین پیچ بین 3 تا 6 سانتی‌متر باشد

اجرا و نصب ترمود برای نما

اجرا و نصب ترمود برای نما

اجرا و نصب ترمود برای کف

ترموود برای کف یا تایل ترموود یک کفپوش خاص چوبی پرتابل از جنس پین یا اَش است که بر روی تایل نصب می شود و به فضاهایی مانند سرویس ها، روف گاردن ها، داخل ساختمان ها و…  استایلی متفاوت و زیبا می بخشند و عایق بودن در برابر سرما و گرما،  مقاوم در برابر آتش سوزی، شستشوی آسان، دوام بالا در تمام شرایط محیطی و قابلیت نصب آسان را می توان از ویژگی های بارز آن به شمار آورد.

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم، ترموود را می توان برای نمای ساختمان استفاده کرد و همچنین ترمو میتواند برای کفپوش نيز استفاده شود. نصب ترمووود ها علاوه بر آنکه بر زیبایی نما می افزایند، زیبایی کف ساختمان را نیز چند برابر می‌کنند. برای نصب کفپوش ترمووود، رنگ های خاصی باید استفاده شوند که با هارمونی رنگ های دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. این محصولات در کف های بتنی استفاده می‌شوند. علاوه بر کاربرد ترمو در کف سالن ها، حمام ها، پذیرایی ها و…. می توان برای کف پوش سونا و استخر نیز از آن استفاده کرد و طرحی مدرن و بروز را اجرا کرد.

 

زیر سازی چوب ترمووود

زیر سازی چوب ترمووود

مزیت های نصب ترمووود

از آنجایی که چوب ترموود برای نما و کف پوش ها بسیار استفاده می شود پس می توان نتیجه گرفت نصب ترمو خصوصیت هایی دارد که این چوب را منحصر به فرد کرده است.

  • این چوب مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی مانند باران و برف و آفتاب دارد
  • این چوب ها ضد آب هستند
  • از قابلیت های منحصر به فرد این چوب ها رنگ های بسیار زیبای آنهاست و اینکه آنها رنگ پذیری خوبی دارند
  • هزینه های تعميرات و نگه داری این ترموود ها کم است
  • ترموود ها در برابر صدا عایق هستند
  • این چوب ها به دلیل رطوبت کم حشرات را از خود دفع می‌کنند
  • به خاطر اینکه ترموود ها رطوبت کمی دارند و آب را زیاد جذب نمی کنند دوام عمر بالایی دارند
  • ترموود ها تقریبا 30 تا 40 درصد مقاوم تر از چوب های معمولی هستند
مزیت های نصب ترمووود

مزیت های نصب ترمووود

هزینه نصب ترمووود

قیمت نصب پروفیل چوب و زیرسازی ترموود و نصب ترمووود ها بسته به کیفیت کار و نتیجه ای که آخر سر مهندسان کار ارائه می دهند متفاوت است. با این حال نصب ترمووود ها به خاطر کیفیت بالا و اینکه طی بلند مدت به تعمیرات زیادی احتیاج ندارند بسیار مقرون به صرفه است. قیمت های تقریبی برای انجام پروژه های ترموود وابسته به محل انجام پروژه، متراژ، نوع سازه، زیر سازی و طرح انتخابی است. اگر در این زمینه اطلاعات زیادی ندارید و در پی کسب اطلاعات هستید می توانید با مشاوران شرکت ما ارتباط برقرار کرده و درباره قیمت ها سوالات خود را بپرسید و مشاورین ما به صورت کامل شما را راهنمایی می کنند.

هزینه نصب ترمووود

هزینه نصب ترمووود

 

مشاهده بیشتر . . .
متعلقات نصب چوب ترمو

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم مراحل نصب ترمووود و مباحثی را که که حائز اهمیت هستند مانند مزایای ترموود به شما ارائه دهیم و همچنین در رابطه با نکاتی که در اجرای پروژه های ترم اول باید رعایت شود صحبت کردیم زیرا این نکات بسیار حائز اهمیت هستند و اگر کوچکترین نکته‌ای فراموش شود باعث می شود پروژه به تعویق بیفتد. اگر شما قصد انجام پروژه های ترمووود را برای ساختمان های خود دارید ما به شما توصیه می کنیم با شرکت هایی که تجربه بالا دارند و در کار خود حرفه ای هستند کار کنید زیرا انجام این نوع پروژه ها کار آسانی نیست و به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد.

شرکت نارون چوب با کسب مهارت و تجربه توانست است این پروژه ها را به خوبی در مکان های مختلف با طرح های مختلف انجام داده و موفقیت های بسیاری را در این راه کسب کند. شما میتوانید با مراجعه به مشاورین ما اطلاعاتی را که می خواهید کسب کنید و در مورد انجام این پروژه ها تصمیم بگیرید.

تولید محتوا توسط فرمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *